تعيين اعضاي شوراي سياست‌گذاري پنجاه‌ و دومين جشنواره فيلم رشد
تعيين اعضاي شوراي سياست‌گذاري پنجاه‌ و دومين جشنواره فيلم رشد
معاون وزير و سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي احكام اعضاي شوراي سياست‌گذاري پنجاه‌ و دومين جشنواره فيلم رشد را صادر نمود
دوشنبه 26 ارديبهشت 1401
تعداد بازدید: 106 مرتبه

به گزارش دبیرخانه دائمي جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر علی لطیفی معاون وزير و سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، احكام اعضاي شوراي سياست‌گذاري پنجاه‌ و دومين جشنواره فيلم رشد را صادر نمود.

بنابر اعلام دبیرخانه دائمي جشنواره بین‌المللی فیلم رشد براي 9 عضو برون سازماني و 9 عضو درون سازماني ابلاغ عضويت در شوراي سياست‌گذاري پنجاه‌ و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم رشد صادر شده است كه تعدادي از اين افراد از سازمان‌ها و نهادهاي بيروني همچون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، صدا و سيما، دانشگاه، حوزه هنري كودك و نوجوان و ... مي‌باشند.

در بخشي از اين ابلاغ‌ها آمده است:

«جشنواره بين‌المللي فيلم رشد، به عنوان ديرپاترين جشنواره سينمايي كشور و بزرگترين تجمع سينماگران فرهنگي و فرهنگيان سينماگر، يكي از مهمترين رخدادهاي هنري- تربيتي در تقويم هنر اين مرز و بوم با بيش از 5 دهه قدمت است. اين جشنواره به عنوان نمادي برخاسته از بطن نظام تعليم و تربيت، از ديرباز به عنوان بستري مناسب براي پرورش و شكوفا نمودن استعدادهاي فيلم‌سازان متعهد كشورمان و معرفي آثار ارزنده بين‌المللي در زمينه فيلم‌هاي آموزشي و تربيتي عمل نموده و در جهت غنای بسته‌هاي تربيت و يادگيري و تكميل آموزش‌هاي رسمي کشور نقش آفرین بوده است. فيلم‌هاي ‌آموزشي و تربيتي می تواند با برانگيختن ارزش‌هاي فطري، ايجاد تنوع در موقعيت‌هاي يادگيري و با بكارگيري جذاب‌ترين قالب‌هاي انتقال پيام منجر به تسهيل، تعميق و ملموس نمودن مفاهيم انسانی، اسلامی و انقلابی‌گردد.

اكنون که با لطف و عنایت خداوند متعال و تلاش و همت شبانه‌روزی دست اندرکاران این جشنواره در ادوار مختلف، پس از چند دهه، مشعل روشن جشنوارة بین‌المللی فیلم رشد به منزل پنجاه و دوم رسیده است، شایسته است تا با تلاشی مضاعف، فصل جدیدی از رشد و بالندگی آن را در سپهر فرهنگی کشور رقم زد.

اميد است با اتکاء به ذات لایزال پروردگار و در گام دوم انقلاب اسلامي، با همدلي و همكاري همه مجموعه ها، صاحب نظران و هنرمندان عرصه فیلم و رسانه زمینة برگزاری پنجاه و دومین دوره این رویداد بين‌المللي بهتر و پرشکوه‌تر از سال‌های قبل و اثربخشي تربيتي- هنري آن منطبق با اسناد تحولي آموزش و پرورش به ويژه برنامة درسي ملي فراهم آید.»

اولين جلسه اعضاي شوراي سياست‌گذاري پنجاه‌ و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم رشد درخصوص اهداف و سياست‌هاي كلان جشنواره به زودي تشكيل خواهد شد.