اسامی برندگان بخش دانش آموزی پنجاه‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد
اسامی برندگان بخش دانش آموزی پنجاه‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد
بیانیۀ هیئت داوران بخش دانش‌آموزان فیلم‌ساز پنجاه‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد
جمعه 26 آذر 1400
تعداد بازدید: 248 مرتبه

باسمه تعالی
بیانیۀ هیئت داوران بخش دانش‌آموزان فیلم‌ساز پنجاه‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

هیئت داوران فیلم‌های بخش دانش‌آموزی پس از بررسی آثار راه‌یافته به بخش مسابقه، آراء خود را به شرح زیر اعلام می‌دارد:

الف) بخش داستانی

·        دیپلم افتخار و جایزه رتبه اول به دلیل دغدغة فیلم‌ساز نسبت به محیط زیست و انتخاب مناسب زبان سینمایی در قالب فیلم کوتاه و اصل غافلگیری، تعلیق و پایان مناسب اهدا می‌شود به دانش‌آموز سجاد اسماعیلی کارگردان فیلم «قانون سوم»

·        لوح تقدیر و جایزه رتبه دوم به دلیل انتخاب شیوه بیانی متفاوت از قصه گویی معمول و تلاش برای یافتن زبان تجربی متفاوت برای طرح موضوع و استفاده از نشانه‌های تصویری و استعاری اهدا می‌شود به دانش‌آموز امین یونسی کارگردان فیلم «بیگانه»

·        لوح تقدیر و جایزه رتبه سوم به دلیل انتخاب موضوعی از جنس خانواده و روایت متفاوت از زندگی سخت ایثارگران اهدا می‌شود به دانش‌آموز مریم میاحی کارگردان فیلم «موج عشق»

ب) بخش مستند

·        دیپلم افتخار و جایزه رتبه اول به دلیل پژوهش عمیق، شناخت درست فیلم‌ساز نسبت به روایت موضوع و طرح مسأله‌ای که سال‌ها اساتید و هنرجویان میرک با آن مواجه بودند؛ اهدا می‌شود به دانش‌آموز امیرحسین بینش کارگردان فیلم «یادگاری ماندگار»

·        لوح تقدیر و جایزه رتبه دوم به جهت امیدبخشی و زنده نگه داشتن صنایع دستی و رویکرد خلاقانه اهدا می‌شود به دانش‌آموز فاطمه حسنلو کارگردان فیلم «کم‌قلبیر»

·        لوح تقدیر و جایزه رتبه سوم به دلیل دغدغه‌مندی فیلم‌ساز نسبت به فراموشی صنعت‌های سنتی و قدیمی در ایران، اهدا می‌شود به دانش‌آموز سپیده اکبریان کارگردان فیلم «زَرِ ضال»

ج) بخش پویانمایی

·         دیپلم افتخار و جایزه رتبه اول به دلیل انتخاب تکنیک و اجرای خوب و فضاسازی درست مشترکاً اهدا می‌شود به دانش‌آموزان محمدسرابی و محمدرضا زندمقدم کارگردانان فیلم «شابلون»

·        لوح تقدیر و جایزه رتبه دوم به دلیل انتخاب موضوع و پرداخت خوب در خصوص مسائل محیط زیست، استفاده صحیح از عنصر فانتزی، متحرک‌سازی و فضاسازی قابل قبول مشترکاً اهدا می‌شود به دانش‌آموزان ریحانه عین‌الهی، بهاره عین الهی کارگردانان فیلم «رؤیای ابری»

·        لوح تقدیر و جایزه رتبه سوم به دلیل انتخاب درست ایده و عنصر غافلگیری در داستان، تکنیک و اجرای قابل قبول  اهدا می‌شود به دانش‌آموز فاطمه بابایی کارگردان فیلم «دومتر ناقابل»

 

اسامی و امضای اعضای هیئت داوران بخش دانش‌آموزان فیلم‌ساز

1-سعید پوراسماعیلی
2- الهام آقالری
3- لیدا فضلی