معرفي اعضاي هيئت انتخاب مستندهاي كوتاه پنجاه‌و‌يكمين جشنواره بين‌المللي فيلم‌رشد
معرفي اعضاي هيئت انتخاب مستندهاي كوتاه پنجاه‌و‌يكمين جشنواره بين‌المللي فيلم‌رشد
پايان بازبيني مستندهاي كوتاه پنجاه‌و‌يكمين جشنواره بين‌المللي فيلم‌رشد
چهارشنبه 03 آذر 1400
تعداد بازدید: 222 مرتبه

به گزارش دبيرخانه دائمي جشنواره بين‌المللي فيلم رشد، بازبینی فیلم‌های مستندکوتاه بخش بین‌الملل در هفته آخر آبان‌ماه به پایان رسید.

بنابر این گزارش،‌ سومین گروه از هیئت‌های انتخاب پنجاه‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، پس از تشكيل جلسه و بحث و تبادل نظر در خصوص سطح كيفي آثار، اسامی فیلم‌های مستند كوتاه بخش بین‌الملل را برای ورود به بخش مسابقه به دبيرخانه دائمي فيلم رشد اعلام نمودند. در این جلسه چند ساعته نتیجه بررسی مستندهاي كوتاه ایرانی و خارجی، پس از بازبینی در جلسات هیئت انتخاب اول و هئیت انتخاب دوم، نهايي شد.

دكتر اميرحسن ندايي، محمدعلي قاسمي و رايانصيري اعضای هیئت انتخاب دوم فیلم‌های مستند كوتاه ایرانی و خارجی بودند که به 21 فیلم ایرانی و خارجی برای حضور در بخش نهایی رقابت‌های پنجاه‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد،‌ رای مثبت داده‌اند. بر اساس اسامی ارائه شده به دبیرخانه فیلم رشد 13 فيلم مستندكوتاه ایرانی و 8 فيلم مستندكوتاه خارجی به زودی با حضور داوران نهایی جشنواره با یکدیگر رقابت خواهند نمود.

بنابر اعلام دبيرخانه دائمي جشنواره بين‌المللي فيلم رشد در اين دوره از جشنواره 3155 فيلم ايراني و خارجي در قالب‌های داستانی کوتاه، داستانی بلند،‌ مستند کوتاه، مستند بلند و پویانمایی از 105 كشور جهان دريافت شده است كه 1980 فيلم از كشورهاي خارجي و 1175 فيلم از داخل ايران در بخش‌هاي بين‌الملل، معلمان، دانشجومعلمان و دانش‌آموزان بوده است. اسامی فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه نیمه دوم آذرماه 1400 اعلام خواهد شد.