معرفی هيئت انتخاب فیلم‌های پویانمایی پنجاه‌و‌يكمين جشنواره بين‌المللي فيلم‌رشد
معرفی هيئت انتخاب فیلم‌های پویانمایی پنجاه‌و‌يكمين جشنواره بين‌المللي فيلم‌رشد
بازبینی فیلم‌های پویانمایی پنجاه‌و‌يكمين جشنواره بين‌المللي فيلم‌رشد به پایان رسید
دوشنبه 01 آذر 1400
تعداد بازدید: 140 مرتبه

به گزارش دبيرخانه دائمي جشنواره بين‌المللي فيلم رشد، بازبینی فیلم‌های پویانمایی بخش بین‌الملل پس از چند هفته بررسی به پایان رسید.

بنابر این گزارش،‌ دومین گروه از هیئت‌های انتخاب پنجاه‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، عصر روز ‌شنبه 1400/8/22 در محل دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم رشد حاضر شدند و اسامی فیلم‌های پویانمایی بخش بین‌الملل را برای ورود به بخش مسابقه نهایی نمودند. در این جلسه چند ساعته که از ساعت 15 تا 18 به صورت حضوری برگزار شد، نتیجه بررسی پویانمایی ایرانی و خارجی، پس از بازبینی در جلسات هیئت انتخاب اول و هئیت انتخاب دوم، مشخص شد.

جمال رحمتی، کریم سربخش و مریم کشکولی‌نیا اعضای هیئت انتخاب دوم فیلم‌های پویانمایی ایرانی و خارجی بودند که به 35 فیلم ایرانی و خارجی برای حضور در بخش نهایی رقابت‌های پنجاه و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد،‌ رای مثبت داده‌اند. بر اساس اسامی ارائه شده به دبیرخانه فیلم رشد 14 انیمیشن ایرانی و 21 انیمیشن خارجی به زودی با حضور داوران نهایی با یکدیگر رقابت خواهند نمود.

بنابر اعلام دبيرخانه دائمي جشنواره بين‌المللي فيلم رشد در اين دوره از جشنواره 3155 فيلم ايراني و خارجي در قالب‌های داستانی کوتاه، داستانی بلند،‌ مستند کوتاه، مستند بلند و پویانمایی از 105 كشور جهان دريافت شده است كه 1980 فيلم از كشورهاي خارجي و 1175 فيلم از داخل ايراني در بخش‌هاي بين‌الملل، معلمان، دانشجومعلمان و دانش‌آموزان بوده است. اسامی فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه نیمه دوم آذرماه 1400 اعلام خواهد شد.