پایان‌کار هيئت انتخاب فیلم‌های داستانی کوتاه پنجاه‌و‌يكمين جشنواره بين‌المللي فيلم‌رشد
پایان‌کار هيئت انتخاب فیلم‌های داستانی کوتاه پنجاه‌و‌يكمين جشنواره بين‌المللي فيلم‌رشد
دبيرخانه دائمي جشنواره بين‌المللي فيلم رشد نتایج بازبینی و ارزیابی فیلم‌های داستانی کوتاه بخش بین‌الملل را دریافت نمود
دوشنبه 24 آبان 1400
تعداد بازدید: 270 مرتبه

به گزارش دبيرخانه دائمي جشنواره بين‌المللي فيلم رشد، بازبینی و ارزیابی فیلم‌های داستانی کوتاه بخش بین‌الملل پس از یک ماه بررسی به پایان رسید.

بنابر این گزارش،‌ اولين گروه از هیئت‌های انتخاب پنجاه‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، عصر روز سه‌شنبه 1400/8/18 در محل دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم رشد حاضر شدند و اسامی فیلم‌های کوتاه داستانی بخش بین‌الملل را برای ورود به بخش مسابقه نهایی نمودند. در این جلسه چهار ساعته که از ساعت 15 تا 19 به طول انجامید نتیجه بررسی 850 فیلم کوتاه داستانی ایرانی و خارجی، پس از بازبینی در جلسات هیئت انتخاب اول و هئیت انتخاب دوم، مشخص شد.

نیما عباسپور، ناصر باکیده و حمید قاسم‌زادگان اعضای هیئت انتخاب دوم فیلم‌های کوتاه داستانی ایرانی و خارجی بودند که به 30 فیلم ایرانی و خارجی برای حضور در بخش نهایی رقابت‌های پنجاه و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد،‌ رای مثبت داده‌اند.

بنابر اعلام دبيرخانه دائمي جشنواره بين‌المللي فيلم رشد در اين دوره از جشنواره 3155 فيلم ايراني و خارجي در قالب‌های داستانی کوتاه، داستانی بلند،‌ مستند کوتاه، مستند بلند و پویانمایی از 105 كشور جهان دريافت شده است كه 1980 فیلم از كشورهاي خارجي و 1175 فيلم از داخل ايراني در بخش‌هاي بين‌الملل، معلمان، دانشجومعلمان و دانش‌آموزان بوده است. اسامی فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه نیمه دوم آذرماه 1400 اعلام خواهد شد.