جشنواره بین‌المللی فیلم رشد یک رخداد فرهنگی، ملی و فراسازمانی است
جشنواره بین‌المللی فیلم رشد یک رخداد فرهنگی، ملی و فراسازمانی است
ما هرچقدر دانش‌آموزان را با سینما، فیلم و اشکال مختلف هنر و فرهنگ ایرانی اسلامی بیشتر آشنا کنیم در انتقال مفاهیم فرهنگی و درک صحیح ارزش‌ها و هنجارهای اجتماعی گام‌های موثرتری برداشته‌ایم.
يکشنبه 04 مهر 1400
تعداد بازدید: 302 مرتبه

به گزارش دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، محمدابراهیم محمدی دبیر پنجاه و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد با محمد خزایی تهیه کننده سینما، دبیر سی‌امین جشنواره فیلم فجر و دبیر سیزدهمین جشنواره فیلم مقاومت به منظور هم‌افزایی و تبادل تجربه دیدار و گفتگو کرد.

 در آغاز این جلسه محمدی ضمن تشریح اهداف و برنامه‌های جشنواره پنجاه و یکم اظهار داشت: جشنواره بين‌المللي فيلم رشد، قديمي‌ترين جشنواره در صنعت  فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی در ايران است. این جشنواره كه با هدف آموزش، حفظ و انتقال دانش از طريق فيلم در بهبود فرآيند ياددهي- يادگيري و تكميل بسته‌هاي آموزشی مدارس نقشي تاثيرگذار در آموزش و پرورش دارد پنجاه دوره خود را با مشارکت ایران و صدها کشور خارجی پشت سرگذارده است. اکنون نیز سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي وزارت آموزش و پرورش پس از نیم قرن تلاش برآن است تا نیم قرن دوم را با نگاهی ویژه به حمایت از برنامه و کتاب‌های درسی در بهبود یادگیری آغاز نماید.

مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی تأکید نمود: این جشنواره همانند میراثی گرانقدر با قدمت ۵۹ ساله، قدیمی‌ترین جشنواره فیلم در ایران بوده است که هر ساله با هدف بررسی، ارزیابی و توسعه آثار علمی آموزشی در قاب تصویر برگزار می‌گردد. این قدمت 59 ساله و اهداف علمی، آموزشی و تربیتی که جایگاه ویژه‌ای در نزد هنرمندان فیلم‌ساز دارد، سبب شده است که هرساله تعداد زیادی از فیلم‌سازان خارجی برای این جشنواره فیلم بفرستند. امسال نیز استقبال زیادی از کشورهای مختلف شده است، به طوری که در هفته دوم انتشار فراخوان جشنواره به زبان‌های انگلیسی، عربی، فرانسوی بیش از 1000 فیلم از 95 کشور جهان برای دبیرخانه فیلم رشد ارسال شده است.

در ادامه محمد خزایی ضمن تاکید بر اعتبار سینمایی جشنواره بین‌المللی  فیلم رشد گفت: تربیت یک جریان منظم و مستمر است که در آن رشد جسمانی، شناختی، اخلاقی و اجتماعی دانش‌آموزان پدیدار می‌گردد. و بر همین اساس سینما می‌تواند برای شکوفاتر کردن استعدادهای دانش آموزان نقش بسزایی داشته باشد.

دبیر سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت بر نقش سازنده تبلیغات در توسعه و شناخت جشنواره برای مخاطب خود تاکید کرد و ادامه داد: جشنواره فیلم رشد یک رخداد فرهنگی، ملی و فرا سازمانی است و آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین نهاد کشور و جشنواره فیلم رشد به عنوان قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی ایران نیازمند تعامل، همکاری و حمایت نهادها و دستگاه‌های دیگر است.

تهیه کننده فیلم به وقت شام، گسترش سینمای کودک و نوجوان و فیلم‌های آموزشی یک ضرورت خواند و افزود: ما هرچقدر دانش‌آموزان را با سینما، فیلم و اشکال مختلف هنر و فرهنگ ایرانی اسلامی بیشتر آشنا کنیم در انتقال مفاهیم فرهنگی و درک صحیح ارزش‌ها و هنجارهای اجتماعی گام‌های موثری برداشته‌ایم.

سهیل رجبی عضو کمیته جلب مشارکت‌ها و حامیان جشنواره فیلم رشد، اصغر خلیلی مشاور دبیر جشنواره در امور بین‌الملل و روح الله مالمیر رئیس دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد از دیگر افراد حاضر در این جلسه بودند که پیشنهادات و نظرات خود را در خصوص فعالیت‌ها و تعاملات برون سازمانی جشنواره فیلم رشد در روزهای آتی مطرح نمودند.

در پایان این هم‌اندیشی خزاعی با آرزوی موفقیت و سربلندی برای این جشنواره اظهار نمود: امیدوارم همه دانش‌آموزان هنرمند، فرهنگیان فرهیخته و فیلم‌سازان تجربی و حرفه‌ای کشور که در حوزه سینما دستی بر آتش دارند فرصت شرکت در پنجاه و یکمین دوره این جشواره مهم و مطرح جهانی را از دست ندهند و با ارسال آثار در اعتلای هنر نظام تعلیم و تربیت خود سهیم باشند.