فراخوان پنجاه و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد منتشر شد
فراخوان پنجاه و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد منتشر شد
دریافت آثای پنجاه و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد از دهم شهریور 1400
سه‌شنبه 09 شهريور 1400
تعداد بازدید: 475 مرتبه

به گزارش دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، فراخوان پنجاه و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی منتشر شد. بر اساس فراخوان جشنواره، دبیرخانه جشنواره پنجاه و یکم از صبح روز چهارشنبه دهم شهریورماه 1400 آماده دریافت آثار علاقه‌مندان به شرکت در این دوره از جشنواره می‌باشد. در بخشی از این فراخوان آمده است: «سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي وزارت آموزش و پرورش، پنجاه و یکمین دوره جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي علمي، آموزشي و تربيتي رشد را با هدف کیفیت‌ بخشی به فرایند یاددهی - یادگیری، پشتیبانی از محتواهای کتاب‌های درسی و توسعه صنعت فیلم‌های آموزشی و تربیتی برگزار می‌کند.»

 

محمدابراهیم محمدی دبیر پنجاه و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد ضمن تأیید این خبر اعلام نمود: «بر اساس مکاتبات و مذاکرات به عمل آمده با سازمان امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در هفته دوم شهریورماه کار ثبت‌نام و دریافت آثار دوره پنجاه و یکم را آغاز خواهد نمود و همه فیلم‌سازان ایرانی و خارجی علاقه‌مند به شرکت در این دوره می‌توانند آثار خود را به صورت مجازی و یا فیزیکی برای دبیرخانه ارسال نمایند.»

 

مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی افزود: «دفتر انتشارات و فناوری آموزشی با رهنمودها و حمایت‌های رئیس محترم سازمان جناب آقای دکتر ملکی و سایر اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره، مصمم است که با اتکال به خداوند متعال و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، این دوره از جشنواره را همچون سال قبل به سلامت برگزار نماید و فیلم‌های تولید شده از سراسر جهان را برای بهره‌برداری در امر آموزش و پرورش شناسایی و معرفی نماید.»

 

پنجاه و یکمین جشنواره فیلم رشد در بخش‌های: بین‌الملل، معلمان، دانشجومعلمان و دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه در قالب‌های داستانی کوتاه،‌ داستانی بلند،‌ مستند کوتاه، ‌مستند بلند و پویانمایی تا نیمه مهرماه جاری پذیرای فیلم‌های فیلم‌سازان ایران و جهان خواهد بود. موضوعات اعلام شده در فراخوان این دوره از جشنواره شامل دو بخش اصلی می‌باشد: فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی مبتنی بر اسناد تحولی آموزش و پرورش و نیز فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی مرتبط با محتواهای کتاب‌های درسی. علاقه‌مندان برای اطلاع از ریز موضوعات می‌توانند به سامانه جشنواره مراجعه نمایند.

 

بنابر اعلام دبیرخانه بین‌المللی فیلم رشد، تهیه‌کنندگان و یا فیلم‌سازان تا 1400/7/15 فرصت دارند با مراجعه به سایت eff.roshd.ir ضمن مطالعه و رعایت ضوابط آئین‌نامه جشنواره فیلم رشد، از دو روش زیر نسبت به ثبت نام و تحویل آثار خود اقدام نمایند.

الف) تکمیل فرم شرکت در جشنواره و بارگذاری لینک اثر در سامانه eff.roshd.ir

ب) تکمیل فرم شرکت در جشنواره، دریافت کد رهگیری و ارسال اثر  بر روی لوح فشرده به نشانی :

تهران- خيابان ايرانشهر شمالی- نبش کوچه آذرفر-  پلاک 270 - دبیرخانه سازمان پژوهش و برنامه ريزی آموزشی

 

شماره تلفن‌های دبیرخانه : 87196563 87196557 - 87196574 - 88301479 (021) در روزهای فعال از ساعت 8 صبح تا 14 آماده پاسخگویی به سؤالات شرکت کنندگان می‌باشد.

 

همچنین نشانی الکترونیکی  eff.roshd@oerp.ir آماده دریافت پیام‌های مکتوب فیلم‌سازان محترم ‌خواهد بود.