استاد هوشنگ میرزایی، هنرمند مستندساز سینما دارفانی را وداع گفت.
استاد هوشنگ میرزایی، هنرمند مستندساز سینما دارفانی را وداع گفت.
ویروس منحوس کووئید 19 به زندگی هنرمند فرهیخته و ارزشمند سینمای مستند ایران، هوشنگ میرزایی خاتمه داد.
پنجشنبه 21 اسفند 1399
تعداد بازدید: 254 مرتبه

استاد هوشنگ میرزایی به دلیل ابتلا به بیماری کرونا، پس از یک ماه بستری در بیمارستان فرهیختگان تهران، صبح روز پنجشنبه 99/12/21 جان به جان‌آفرین تسلیم نمود.

دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم رشد که در پنجاهمین دوره برگزاری این جشنواره در بخش داوری آثار، افتخار همکاری با او را داشت ضمن ابراز همدردی با خانواده این استاد مهربان و متعهد و همه دوستدارانش،‌ پیام تسلیت خود را منتشر نمود:

هوالباقی

همه از خدائیم، به سوی خدا بازمی‌گردیم.

زندگی صحنه‌ی یکتای هنرمندی ماست

هرکسی نغمه‌ی خود خواند و از صحنه رود

خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

 

دریغ و افسوس که ویروس منحوس و نوظهور کووئید 19 در واپسین روزهای زمستان 1399 یکی دیگر از چهره‌های هنرمند و فرهیخته سرزمین هنرپرور ایران را از صحنه زندگی خارج نمود. استاد هوشنگ میرزایی که سال‌ها قبل تندیس موفقیت در عرصه مستندسازی را از جشنواره بین‌المللی فیلم رشد دریافت نموده بود،‌ در پنجاهمین دوره این جشنواره کهن و بین‌المللی در سمت داوری، یکی از یاری‌دهنگان این جشنواره بود که با تعهد و تخصص خود خدمات زیادی را برای انتخاب آثار برتر ارائه نمود.

او مستندساز مهربان، ‌متعهد، متخصص و اخلاق‌مداری بود که چندی پیش از مبتلا شدن به ویروس کرونا، با نظرات و مشاوره‌های هنری خود یاریگر مسئولان دبیرخانه پنجاهمین جشنواره فیلم رشد بود که بی‌شک این جشنواره در معرفی برترین‌های بخش مستند بین‌الملل خود را مرهون ایشان می‌داند. از این رو رجعت آن مسافر دیار ابدی را به خانواده محترم و جامعه هنری ایران و جهان تسلیت گفته و نام و یادش را گرامی می‌دارد. روحش شاد و قرین رحمت الهی باد.»

هوشنگ میرزایی، متولد سال ۱۳۵۰ در کوهدشت و دارای مدرک کارشناسی کارگردانی از دانشکده صدا و سیما، سازنده مستندهای «با خدا می‌رقصم»، «تفتان»، «ژین» «چیزی شبیه چشم‌هایم» و… عضو هیات داوران جشنواره‌های بخش ملی و بین‌الملل پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، پنجاه و ششمین جشنواره منطقه‌ای خلیج فارس انجمن سینمای جوانان ایران، عضو هیات انتخاب مستند سی و ششمین جشنواره بین فیلم کوتاه تهران، داور بخش جنبی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، داور هیجدهمین جشن خانه سینما بود.

میرزایی در سال‌های فعالیتش جوایز مختلفی از جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی به دست آورد. جایزه بهترین فیلم افرا طلایی در جشنواره یاهورینا بوسنی و هرزگوین، جایزه تماشاگران جشنواره فیلم مستند میراداس داک اسپانیا، جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره کلگری کانادا، جایزه بزرگ جشنواره فیلم‌های مستند جشنواره تصاویر احساس آتن به ریاست آنجلوپولوس بخشی از این جوایز هستند.